Ana Sayfa / Ana Sayfa / Sahte Parfümün Zararları

Sahte Parfümün Zararları

Yapılan araştırmalara göre parfümlerin birçok zararı olduğu ortaya çıkmıştır. Parfümlerin elde edildiği maddenin neler olduğunu ve bu maddelerin zararları biliyor musunuz ? Eminim ki birçoğunuzun hatta belki hepinizin cevabı hayırdır. Buyrun size anlatalım;

Öncelikle konu orjinal parfümlerden ziyade fiyatı çok ucuz olan parfümleri ilgilendirmektedir. İlk olarak tavsiyemizi verelim; kesinlikle ucuz, sahte parfümlerden kaçınmalısınız. Yok kullanacağım derseniz buyrun okumaya devam edin:

Ucuz olan parfümlerin %97’si sentetik olarak petrolden yapıldığını ve bu maddelerle birlikte benzen ve aldehitlerle zehirli maddeler oluşur. Söylemeliyim ki parfümlerde var olan benzoin farelerin lenf düğümleri için genişletme işleminde kullanılıyor. Bununla birlikte dalakların büyümesine ve karaciğerin zarar görmesine neden oluyor.

Parfümler sadece kullananlar için değil kullanıldığı çevrede migreni olan kişilere de zararı vardır. Migreni olan kişiler parfüm sıkılmış ortamlarda ve parfümlü olan kişilerin yanında oldukları vakit migrenleri azabilir. Bazı kişilerde migren olmamasına rağmen bu ucuz parfümlerden dolayı baş ağrısı, tansiyon düşmesi ve yükselmesi görüldüğü bilinir. Tabi ki kimse migreni parfümün tetiklediğini bilmediği için bu parfüm kullananı rahatsız etmeyecektir. Ta ki kendisin de migren çıkana kadar.

Parfümlerin kişilerdeki diğer zararlı etki belirtileri şu şekildedir;
-Çift görme
-Hapşırma
-Burun tıkanıklığı
-Kurun ağrısı
-Öksürük
-Astım krizi
-Cilt yanması
-Ciltte kızarma, yara oluşması

Eğer parfüm kullandıktan sonra bu yan etkilere maruz kalıyor iseniz, ilk olarak derhal bir doktora gözükün ve daha sonra kullanmakta olduğunuz parfümü çöpe atıp, kullanmayı kesin.

Olayın bir diğer boyutu ise, ucuz fiyatların sizi etkileyip sahte parfüme çekmesi. Aslına bakıldığında alınan parfümün ml miktarına bakıldığında orjinal parfüm için ödenen bedel ile sahte parfüm arasında dağlar kadar fark olmamakta ve bu aradaki fark sağlığınız ile oynamaya kesinlikle değmemektedir.

İlla da sahte kullanılacak ise de bizden size öneri cildinize değil sadece giydiğiniz kıyafetlere az miktarda sıkmakla yetinin.

   

   

(Visited 994 time, 2 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir gecede Milyoner olan Bitcoin Zenginlerinden biri olabilirsin! 
ÜCRETSİZ HESAP AÇ