Ana Sayfa / Alternatif Tıp / Selülite Doğal Çözümler

Selülite Doğal Çözümler

Selülitlerden kurtulmak için birçok tedavi çeşidi bulunmaktadır. Ancak çoğu kişi ameliyat veya kimyasallar kullanmak yerine doğal yollarla tedaviyi ve selülitten kurtulmayı tercih etmektedir.

Selülite doğal bir çözüm: Egzersiz;
Selülitten doğal yollardan kurtulmak için vücuttaki yağ oranını düşürmek gerekir. Bunu da yapmanın en doğal yolu egzersiz yapmaktır. En etkili egzersiz biçimi ise yürümek, koşu yapmak, yüzmek, aerobik gibi kardio çalışmalarıdır.

Egzersiz programınızı selülitli bölgeleri göz önünde bulundurarak tasarlayabilirsiniz. Eğer antrenörü olan bir spor salonuna giderseniz, bu antrenörler size uygun bir program uygulayabilirler.

Kahve ile selülit tedavisi;
İster inanın ister inanmayın ama selülitli bölgeleri kahve ile ovmak ve masaj yapmak selülitlerden kurtulmanızda yardımcınız olabilir. Öğütülmüş kahve ile problemli bölgeyi 10 ila 15 dakika kese ile ovun.

Kahve yağ hücrelerinde depolanmış su oranını düşürür. Ancak şunu da hatırlatmak gerekir ki bu geçici bir çözümdür. Selülitlerden kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız mutlaka beslenmenize dikkat etmeli ve egzersiz yapmalısınız.

Diğer öneriler;
Su içmek de doğal selülit tedavi yöntemlerindendir. Günde en az 8 bardak su içmeye dikkat edin. Tuz tüketimini azaltın. Kahve ve sigarayı bırakın. Selülitli bölgeye masaj yapın.

(Visited 1.354 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

saç-ekimi öncesi ve sonrası

En İyi Saç Ekim Merkezleri

Kadın erken fark etmeksizin saçlar fiziksel görünümü tamamlayıcı ve en çok göz önünde olan önemli …

2 yorumlar

  1. Melek Aslılı

    selülitten kurtulmak bu kadar kolay olsaydı, kimsede selülit olmazdı ! bunlar dışında en önemli şey olan sabır ve emek lazım kurtulmak için, yoksa portakal kabuğu gibi gezmeye devam edersiniz valla

  2. Emek herşeyın başı önce cefa sonra sefa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.