Sigarayı bırakmanın en kolay yolu

Sigarayı bırakmanın en kolay yolu

Ülkemiz insanının en çok sıkıntı çektiği konulardan biri de sigara bağımlılığıdır. İster sağcı olsun ister solcu ister mühendis olsun ister inşaat işçisi hemen her kesimden insanın yakalandığı bir hastalıktır sigara bağımlılığı.

Sigaraya bağlanmak yani sigara alışkanlığı kazanmak ne kadar kolaysa sigarayı bırakmak aksine bir hayli zordur.

Bu yüzden nasıl sigarayı bırakabilirim, sigarayı bırakmanın en kolay yolu nedir, sigarayı bırakmak istiyorum gibi aramalar yapmadan önce en iyisi sigaraya hiç başlamamak.

En iyisi sigaraya başlamamak ama ne var ki insanlar bunca uyarıya rağmen yine de sigara alışkanlığı kazanıyor. Ve kendisini bu alışkanlıktan kurtaramıyor.

Burada sigaranın zararlarından bahsedecek değilim. Sigaranın zararlarını artık ilkokul çağındaki çocuklar bile biliyor.
Ben size sıgara nasıl bırakılır, sigara bırakmanın en kolay yolu nedir bunlardan bahsedeceğim.

Sigara nasıl bırakılır ? Sigarayı bırakmanın en kolay yolu nedir?

Sigarayı bırakmak için öncelikle sizde sağlam bir irade olmalı. İradeniz zayıfsa bırakın bu işi vazgeçin bu sevdadan demeyeceğim. İradeniz zayıfsa öncelikle iradenizi güçlendirmelisiniz. Bu da zamanla ve alıştırmayla olacak bir durumdur. Yani bir günde nasıl bir insan atlet olmuyorsa düzenli olarak çalışması gerekiyorsa iradesini güçlendirmek isteyen kişi de azar azar ama sürekli çalışarak iradesini güçlendirebilir.

Mesela öncelikle basit konularda kendini frenlemeyi deneyebilir. Sonrasında gittikçe zorlaştırır bu konuları. En sonunda sigarayı bırakma konusuna gelir. İşte bu şekilde sigarayı bırakmak için artık kendisinden çelik gibi bir irade buluverir.

Sigarayı bırakmanın en kolay yolu iradenizi güçlendirmektir. Diğer yöntemler sadece buna yardımcı olurlar. O yüzden kesinlikle kimseden hokus pokus yapmasını beklemeyin.
Siz iradenizi güçlendirin sonrasında gerek sigara bıraktırıcı takviye ürünler gerek eş dost yardımıyla bu işin üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz.
Tabi  dediğim gibi öncelikle kararınız kesin ve net olmalı…
Sigarayı bırakmayı gerçekten istiyor musunuz?  Sorusuna tüm gönlünüzle evet diyebilmelisiniz.

(Visited 1.110 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.