Siğil Tedavisinde Doğal Çözümler

Siğil derinin çok sık görülen viral infeksiyonudur. Deride oluşan iyi huylu tümörlerdir. Vücudumuzun her yerinde ortaya çıkabilir. Virüs derinin en üst tabakasındaki hücreleri etkileyerek, hücrelerin çoğalmasına ve aşırı keratin üretimine sebep olur. Birkaç şifalı bitki karışımı ile ağrısız acısız siğillerden kurtulabilirsiniz.

Siğilin geçmesi için uygulanacak şifalı bitki yöntemleri:

1- Bir parça asma veya söğüt çubuğu ortasından kesin ve onun içinden akan sıvıyı hergün siğilli bölgeye sürün.

2- Dağ nohutları, misvak ağacı ile birlikte döverek ezin. Elde edilen karışım, yarım saat süreyle suda kaynattıktan sonra sıkarak süzün. Süzülen posaya, merhem kıvamına gelinceye kadar dövülmüş patlıcan ilave ederek limon suyu ile yoğurun.Hastalıklı yere yapılan ılık su kompresinden sonra,her gün bu işlemi tekrarlayın.

3- Bir avuç söğüt yaprağı yakılır, külüne 2 çorba kaşığı sirke karıştırıldıktan sonra siğillerin üzerine sürülür.

4- Kurutulmuş maydanoz, rendelenmiş limon kabukları ile birlikte yirmi dakika süreyle suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya limon suyu karıştırılarak bir kapta dinlendirilir. Dinlendirilen bu karışımla, hastalıklı yer gün aşırı yıkanır.

5- Yeni koparılmış incir dalı veya yaprağından akan süt, siğillerin üzerine sürülür. Aynı işlem sabah-akşam tekrarlanır.

6- Güneş altında bekletilerek kurutulan patlıcanlar, temiz bir zeminde yakılır. Elenerek elde edilen küllerine dövülmüş limon kabukları ilave edilerek, pomad kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan pomad, meneviş yağı ile yumuşatıldıktan sonra, hastalıklı yere günaşırı sürülür.

   

   

(Visited 2.569 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Su Toplaması Nasıl Tedavi Edilir?

Ayakta su toplaması sık görülen ve rahatsız edici durumlardan bir tanesidir. Yeni alınan ayakkabıya ayağın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.