Ana Sayfa / GÜZELLİK / Sivilce Nedir Ne Değildir ?

Sivilce Nedir Ne Değildir ?

Sivilce sorununuz var ise önce düşmanınızı tanımalısınız, tanımadığınız bir düşmanla savaşamazsınız, o yüzden önce sivilcenin ne olup ne olmadığını öğrenelim.

Amerika’da 12 ile 24 yaş arasındaki kişilerin yüzde 80 gibi bir oranı sivilce sorunuyl a karşılaşmaktadır. Her iki cinsiyette de karşılaşılmasına rağmen erkeklerde bu oran kadınlara göre daha yüksek kalmaktadır.

Sivilce tıptaki adıyla akne hakkında detaylı bilgi verecek olursak;

Sivilce ciltteki kıl kökü ve gözenek çıkışında fazla sebum diğer adıyla fazla yağ birikimi sonrası gözeneğin tıkanması ile oluşmaya başlamaktadır. Sebum üretimi vücutta en yoğun olarak yüz, sırt, göğüs bölgesinde olmaktadır.

Beyaz uçlu sivilceler bu yağ birimi sonucu meydana gelmektedir ve sebum salgısı düzelmediği sürece bütün sivilceye yatkın bölgelerde yoğun bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Siyah nokta ise ciltteki bir pigment eksik olduğunda ve cilt gözeneğinde sebum biriktiğinde bu sebumun rengini pigment eksikliğine bağlı olarak değiştirerek ortaya çıkmaktadır. Siyah noktalarla baş etmek zordur eğer çok yoğun boyutta ise profesyonel yardım almadan kendini sakın temizlemeyiniz, ortaya daha kötü sonuçların çıkması kaçınılmaz olacaktır, fakat sorun çok ileri boyutta değil ise düzenli temizlik ve bazı kozmetik ürünlerin yardımı ile bu problemden kurtulabilirsiniz.

Sivilce sorunu yaşayan 12-24 yaş arasındaki gençlerde bu sorunun oluşmasının asıl sebebi hormonal gelişimin maksimum seviyede olmasındandır. 24 yaşından itibaren hormon gelişiminin yavaşlamasına bağlı olarak sivilce sorunu da ortadan kalkmaya veya azalmaya başlayacaktır.

Siz siz olun eğer ileri boyutta bir sivilce problemi ile karşı karşıya iseniz mutlaka bir öğleden öncenizi ayırıp doktor muaynesi olun, rastgele kozmetik ürün kullanımı sivilce sorununuzu daha da çok tetikleyecektir.

Sağlık herşeyden önce gelir, bir öğleden önceyi buna ayırmak sizden önemli olmadığı için bu sivilceler için verilmiş çok büyük bir taviz olmasa gerek.

   
   
(Visited 258 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir gecede Milyoner olan Bitcoin Zenginlerinden biri olabilirsin! 
ÜCRETSİZ HESAP AÇ