Ana Sayfa / GÜZELLİK / Siyah Nokta ile Baş Etmek

Siyah Nokta ile Baş Etmek

Siyah nokta kadın ya da erkek çoğu kişinin kurtulamadığı bir cilt problemidir… İşte size bu cilt probleminden kurtulmak için pratik öneriler;

İlk olarak size 3 adet maske önerimiz var;

1. Maske; 1 çay kaşığı sıvı kastil sabununu (pek çok sağlıklı gıda satıcısı dükkanından temini mümkündür.) 1 damla çay ağacı veya kekik esansı yağı ile karıştırın.  Siyah noktalarınızın bulunduğu bölgeye tamamen sürün ve 15 dk bekledikten sonra ılık su ile temizleyin… Haftada 2 kere bu uygulamayı yapabilirsiniz.

2. Maske; Bir tatlı kaşığı yoğurda 8-10 damla limon sıkıp, bu karışımı yüzünüze maske gibi sürün. (çok da ince sürmeyin), 1-2 saat kadar yüzünüzde beklettikten sonra yoğurt yüzünüzde kuruyor… Sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın.

Bu karışımlar, hem siyah nokta için hem de lekeler için çok etkili ve tamamen doğal bir formül. Bir de maden suyunu buz kalıplarında dondurup, sabah akşam yüzünüze sürerseniz cildinizdeki canlılığı hemen fark edeceksiniz.

3. Maske; 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1, 5 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı bal ile yapılmakta.

Bu malzemeleri karıştırıp dudak ve göz çevresi hariç yüzünüze sürünüz. 45 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayabilirsiniz.

Siyah nokta giderilmesi için diğer öneriler;

• Bir tutam kırlangıç otu ve bir tutam ayrık otu bir kaba konularak üzerine beş bardak su ilave edilerek kaynatılır ve bir gece dinlendirdikten sonra siyah nokta üzerine sürülür.

• Birer tutam nane, yabani kekik yaprağı, ıhlamur bir kaba konulup yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra siyah nokta üzerine sürülür.

• Bir adet çok olgun domates ezilir ve ince bir tülbentle süzülür. 1 tatlı kaşığı gliserin ve iki damla aselbent tentürü katılıp karıştırılarak şişeye doldurulup kullanılmak üzere saklanır.

Bütün bunları sakın bir arada yapmaya kalkmayın, her hafta bir tanesini deneyerek cildinize en uygun olanı bulun ve bu cilt sorunundan kurtulun. Pırıl pırıl bir yüze kavuşun.

      

      

(Visited 205 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir gecede Milyoner olan Bitcoin Zenginlerinden biri olabilirsin! 
ÜCRETSİZ HESAP AÇ