Tehlikeli Diyetler – Gelmiş geçmiş en tehlikeli 4 diyet

1. Limon Diyeti (Master Cleanse Diet)

Kesinlikle en tehlikeli diyetler listesinde bir numaramız limon veya limonata diyetidir. Hemen hemen tüm ünlülerin bir kere mutfağından geçmiş olan bu diyet, kilo vermek isteyenleri geri dönüşü olmayan yollara sokabilir. Beyonce, Heidi Klum ve Jennifer Aniston özdeşleşen bu diyet doktorlar tarafından kesinlikle tepki görmektedir.

Birçok kişi tarafından tercih edilmesinin en başta gelen sebebi; çok kısa sürede hızlıca kilo verebilmenizdir. Özellikle katılacağınız davet öncesi veya tatil öncesi bu diyetle 3-4 günde 5 kiloya kadar vermeniz mümkün.

Bu diyetin çıkış noktası limonda bulunan yoğun c vitamini ile vücuttan toksinlerin atılıyor olması. Özellikle selülit oluşumunu enegelliyor olması da birbaşka tercih sebebidir.

Uygulanışı: 3-4 gün boyunca sadece meyve yiyor ve akçaağaç (veya tarçın) ile hazırladığınız limonatayı bolca tüketiyorsunuz.

Limonatanın hazırlanışı: Yarım litre suya 3 adet limonu sıkıp içine akçaağaç şurubu eklemeniz yeterlidir.

Yan etkileri: Baş ağrısı ve kabızlık

Limon diyeti

2. Uyku Diyeti (Sleeping Beauty Diet)

Elvis Presley’in meşhur ettiği uyku diyeti, bir başka çok tehlikeli diyetten biridir. Adından da anlaşılacağı üzere yapacağınız diyetin genelinde uyuyorsunuz.

Uzun zamandır birçok ünlü tarafından kabul gören bu diyetin en cazip olan yanı çok basit olmasıdır. Çok uzun zaman uygulandığı takdirde depresyona yol açan bu diyet için günde ortalama 15-16 saat uyumanız gerekmektedir.

Tabiki bu kadar saat uyumak için uyku hapı alınması gerekmektedir ki bu da bu diyetin bir başka tehlikeli yanıdır.

uyuma-ile-zayıflama

3. Greyfurt Diyeti (Grapefruit Diet)

Hollywood diyeti olarak da bilinen greyfurt diyeti sıralamamızda üçüncü sıradadır. Angelina Jolie ile özdeşleşen bu diyet ile yemeklerden önce yarım bardak greyfurt suyu içerek çok hızlı bir şekilde kilo vermeniz mümkün. İştah kesmesinin yanı sıra limon diyetinde olduğu gibi vücuttan toksinleri atmada da yardımcı rol oynamaktadır. Bu diyetin en tehlikeli yanı yemek yeme alışkanlığınızı altüst ettiği gibi diyeti bıraktığınız takdirde de çok hızlı kilo almanıza neden olmasıdır. Ayrıca bu diyeti uygulayanlarda kronik mide rahatsızlıklarıda oluşmaktadır.

greyfurt diyeti

4. Zayıflama hapları

Sıralamamızın son sırasında zayıflama hapları yer almaktadır. Belki de diyet yapan kişiler için en tehlikeli yöntem budur ancak bazı bitkisel haplar kilo vermenizde yararlı bile olabiliyor. Ancak piyasaya yeni sürülen bazı zayıflama hapları ölümcül bile olabilmektedir. Çok hızlı kilo verdiren haplar sizi tuvalete hapseder ve sürekli ishal olarak geçireceğiniz günler sizi dal gibi yapabilir…

zayıflama hapları

(Visited 1.658 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.