Terlemeye Çözüm – 4 Adımda Terleme Probleminiz Tarih Olsun!

Terleme problemi mi çekiyorsunuz? Koltuk altlarınız terliyor ve kıyafetlerinizin üzerinden bile belli mi oluyor? Terlemeye çözüm bulamıyor musunuz?Yazımızı dikkatle okumanızı öneririz

Gün içerisinde ellerin fazla terlemesinden ötürü tokalaşmak istemeyen, ayakların terlemesinden ötürü ayak kokusu sorunundan müzdarip olan veya koltuk altlarının terlemesinden dolayı utanç duyan ne kadar çok insan olduğunu bilseniz inanın şok olursunuz. Aşırı terleme ile ilgili birçok tıbbı müdahale günümüzde yapılsa da eğer durumunuz uygun değilse aşağıda anlattıklarımızı uygulayarak çok hızlı sonuçlar almaya başlayabilirsiniz.

1. Terlemeyi önleyici deodorant:

Hemen deodarantınızı kontrol edin çünkü eğer üzerinde terlemeyi önleyici ibaresi yoksa sizin işinizi hiç görmüyor demektir. Birçok deodorant güzel kokusunun yanı sıra terlemeyi önleme fonksiyonu ile piyasaya sürülmektedir. Gün içerisinde iki kere kullanmanız yeterli olacaktır. Dikkat etmeniz gereken bir başka önemli nokta ise deodorantınızın kuru cilde uygulanması gerektiğidir. Eğer yeni duş aldıysanız deodorantınızı kullanmadan önce mutlaka koltuk altınızın kuru olduğundan emin olun. Son olarak birçok ter önleyici deodorant ayak bölgesine de uygulanmaktadır dolayısıyla yapacağınız alışveriş sırasında satış temsilcisine konuyu danışabilirsiniz. Kısacası terlemeye çözüm olarak doğru deodorant seçimi çok önemlidir.

ter-onleyici-deodorant

2. Doğru kıyafet seçimi:

  1. Pamuklu kumaş seçimi sizi kesinlikle çok ferah tutacaktır ve terlemenizi azaltacaktır. Eğer maddi durumunuz iyiyse keten de önerebiliriz. Keten sizi gün içinde oldukça kuru tutacaktır.
  2. Kıyafetinizin altına mutlaka pamuklu atlet tarzı bir şey giymeyi atlamayın. Pamuklu atlet teri emecektir.
  3. Terlemeye çözüm olmasada doğru renk seçimi hiç değilse sizi rezil etmeyecektir. Renkli giysi tercihlerinden hiç değilse önemli günlerde kaçının. Siyah sizin dostunuz olacaktır :)
  4. Doğru ayakkabı seçimi de çok önemlidir. Hava alan spor ayakkabılar, ayaklarınızın terlemesini önleyecektir. Ara sıra sandalet veya terlik giymenizi de önemle önermekteyiz.

pamuklu-elbise

3. Terlemeye ev çözümleri:

  1. Baharatlı gıdalardan uzak durun. Acılı besinler sizi daha çok terleteceği gibi sarımsak ve soğan yemeniz sizin kötü kokmanıza neden olacaktır. Meyve tüketimini arttırabilirsiniz.
  2. Kilo verin: Emin olun kilo terleme ile özleşmiştir. Ne kadar çok fazla kilonuz varsa o kadar çok terliyorsunuzdur.
  3. Duş alın. Düzenli her gün hatta çok sıcak aylarda günde iki kere duş almaya özen gösterin.
  4. Kafein: Kafeinli içecekler sizi çok terletecektir, kahve ve çaydan uzak durun.

aci-terletir

4. Adaçayı tedavisi:

  1. 4 çorba kaşığı ada çayını yarım litre suda 5 dakika yavaşça kaynatın ve süzüp için.
  2. 5 çorba kaşığı ada çayını 1 kaşık zemberek otu ve 1 kaşık kedi otu ile karıştırın. Kaynattıktan sonra hergün bir bardak için.

ada-cayi

(Visited 703 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Su Toplaması Nasıl Tedavi Edilir?

Ayakta su toplaması sık görülen ve rahatsız edici durumlardan bir tanesidir. Yeni alınan ayakkabıya ayağın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.