Tırnak Yeme Alışkanlığınızdan 5 Adımda Kurtulun!

Elinizi bir türlü ağzınızdan uzaklaştıramıyor musunuz? Tırnaklarınız artık bakılmaz hale geldiyse ve daha da önemlisi sağlığınız tehlikedeyse gelin bu konu ile ilgili nasıl önlemler alabiliriz beraber inceleyelim. Aşağıda yer alan 5 adımı vazgeçmeden uyguladığınız takdirde artık tırnak yeme veya tırnak eti yeme alışkanlığınız tarihe karışacaktır.

1. Adım:
tırnak-yeme

 Öncellikle çirkin tırnak etlerinden kurtuluyoruz. Hergün 2 defa olmak koşulu ile eczaneden veya marketten alacağınız bir tırnak eti kremi ile tırnaklarınızın kenarından fışkıran şeytan tırnaklarına ve etlere masaj yapıyoruz. Bu durum öncellikle hasarlı bölgeleri iyileştirecek, daha sonra da tırnaklarınızın eskiden ne kadar güzel göründüğünü size hatırlatacaktır. Not: internette tırnak eti kremi yazınca karşıma çıkan ilk ürünün linkini sizinle paylaşıyorum.

 2. Adım:

tırnak-yemeye-son

Her sabah kalktığınızda ilk iş tırnaklarınıza acı oje sürmelisiniz. Artık hemen hemen her yerde satılan acı ojeler, tırnağınıza renk vermiyorlar ancak çok acı bir tadı olduğu için elinizi bir süre sonra ağzısınıza götürmek istemiyorsunuz. Tadı o kadar acı ki, tırnaklarınızı yemek istediğinizde inanın mideniz bulanacak :(

3. Adım:

tırnak-4

Yanınızda mümkünse ufak bir tırnak makası taşıyın. Canınız ne zaman tırnaklarınızın kenarlarında çıkan etleri yemek isterse, tırnak makasını çıkarıp buraları kesin. Bu tarz hazırlıklar biraz meşakatli gibi görünse de unutmayın ki tırnak yeme alışkanlığından kurtulmak hiçte sanıldığı gibi kolay değil!

4. Adım:

tırnak-5

Durum sanıldığından çok daha kötüyse yani acı oje bir süre sonra size lezzetli gelmeye bile başladıysa veya hergün tırnak makasını evde unutmayı başarabiliyorsanız, o zaman yara bandı tekniğine geçmenin zamanı geldi demektir. Özellikle çok harap olmuş tırnaklara yara bandı uygulaması çok faydalı olacaktır.

5. Adım:

tırnak-6

Düzenli olarak profesyonel manikür yaptırmalısınız. Evet biraz paraya kıyacaksınız ama tırnaklarda veya kenarlarında bulunan hasarlı bölgelerin profesyonel kişiler tarafından düzenli olarak düzeltilmesi hem kendinizi iyi hissetmenize hem de yaraların çok çabuk iyileşmesine yarayacaktır.

Not: Eğer tırnaklarınızda derin yaralar oluştuysa, şişkinlikler varsa veya tırnak rengi yeşile döndüyse durum çok ciddi demektir. Mutlaka bir deri hastalıkları doktoruna başvurmalısınız. Eğer bu bölgede iltihap oluştuysa durum sandığınızdan çok kötü sonuçlara dönüşebilir.

Sağlıklı Günler!

Tırnak Yeme Alışkanlığından 5 Adımda Kurtulun! - by
, 2014-07-14Tırnak yeme alışkanlığından hemen kurtulun!
(Visited 1.594 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Su Toplaması Nasıl Tedavi Edilir?

Ayakta su toplaması sık görülen ve rahatsız edici durumlardan bir tanesidir. Yeni alınan ayakkabıya ayağın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.