Topuklu Ayakkabı Giyme Sanatı

Herhalde ayakkabı dolabında bir çift bile topuklu ayakkabası olmayan bayan yoktur.

Topuklu ayakkabının avantajları çok açıktır; sizi daha güzel gösterir, hemen hemen tüm elbiselerle uyumludur ve ayrıca kesinlikle sizi daha seksi bir görünüme kavuşturur. Ancak bazı sorunlarla yüzleşmeniz de kaçınılmazdır.

Yapılan araştırmalara göre; yüksek topuk tercih eden bayanların üçte biri, sağlık sorunlarıyla karşılaşmaktadır ve bu rakam gün geçtikçe artmaktadır.

Yüksek topuk kullanan bayanların en sık karşılaştığı sağlık problemi ayak ağrısıdır. Gün boyu dengede durmaya çalışan ayaklar size tarifsiz acılar yaşatabilir. Bununla beraber uzun vadede ise duruş bozuklukları hatta eklem ağrıları bile gözlemlenebilir.

Peki hem topuklu giyip hem de nasıl sağlıklı kalabilirsiniz? İşte cevapları;

  1. 6 cm den kısa ve kalın topuklu ayakkabılar tercih etmelisiniz.
  1. Gün içinde mutlaka topuksuz ayakkabılar da kullanmaya çalışın. Masa başı bir işiniz varsa kimseye çaktırmadan rahat ayakkabılar giyebilirsiniz.
  1. Topuklu ayakkabıların da mutlaka rahat olanları vardır. Topuğun üretildiği madde veya ayakkabının içinde yer alan deri sizin gün içindeki rahatlığınızı etkileyecektir. Sağlık için cimriliği bırakın ve kaliteli ayakkabılar seçin.
  1. Eğer çok alışkın değilseniz topuklu ayakkabılarla sakın dans etmeye kalkmayın. Kendinizi komik duruma düşerebileceğiniz gibi bileğinizi bile kırabilirsiniz. Böyle durumlarda platform topuk tercih edebilirsiniz.

NOT: Eğer 15 yaşından küçükseniz kesinlikle topuklu ayakkabı giymeyin. Güzel görünmek istiyor olabilirsiniz ancak henüz gelişimini tamamlamış eklemler ilerleyen yaşlarda çok kötü bir görünüme girebilir. İnanın şimdi oluşturmaya çalıştığınız güzellik ilerleyen yaşlarda sizin için daha önemli olacaktır.

   

   

(Visited 841 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.