Unutkanlığa Karşı Mucizevi Meyve Salatası

unutkanlıkUnutkanlığın sadece yaşlıların başına geldiğini sanıyorsanız çok yanılıyorsuz. Çok çalıştığınız zamanlarda veya stresli dönemlerde kafanız dağınık olabilir ancak unutkanlığınızın hangi seviyede olduğunu saptamanız çok önemlidir. Arada sırada yaşadığınız unutkanlıklar gelip geçici olsa da çok ciddi unutkanlıklar çok önemli rahatsızlıkların habercisi olabilir. Peki unutkanlığa ne iyi gelir, bunu da merak ediyor musunuz? Yazımız tam da size göre…

Not alın:

Yaşadığınız unutkanlıkların sayısı git gide artıyorsa eğer yanınızda bir not defteri taşımanızı ve unuttuğunuz şeylerin tarih ve saatleri ile beraber not almanızı öneririz.

Yaşadığınız unutkanlıkların sıklığı ve unuttuğunuz şeylerin önem derecesi hastalığınızın tanımlanmasında çok önemlidir. Arada sırada ufak tefek şeyleri unutuyorsanız korkacak bir şey olamayabilir ama eğer çok önemli şeyleri unuttuğunuzu fark ederseniz mutlaka doktora gitmelisiniz.

Unutkanlığınızın derecesini nasıl ölçebilirsiniz?

  • Adres: Eğer devamlı gittiğiniz yerleri, mesela evinizi veya işinizi, bazen bulmakta zorlanıyorsanız durum çok ciddi demektir.
  • Eğer çok yakın tanıdığınız kişilerin isimlerini karıştırıyorsanız, bir doktora başvurmanızda fayda vardır.
  • Bir konuyu anlatırken ne anlattığınızı unutuyorsanız, durum yine ciddi demektir.

Yukarıda saydığım durumları yaşıyorsanız, mutlaka bir nöroloji doktorundan randevu alınız çünkü durum sandığınızdan çok daha tehlikeli olabilir ve erken tedavi ile bir çok ciddi sıkıntıdan daha başlamadan kurtulabilirsiniz.

Peki durum çok ciddi değilse, veya unutkan olmaktan korkuyorsanız yahut ailenizde unutkanlık sorunu yaşayan birileri varsa unutkanlıkla savaşmak adına nasıl önlem almalısınız?

Unutkanlığa alabileceğiniz önlemlerin başında doğru beslenme gelmektedir. Aşağıda anlatılan meyve salatasıyla gün içinde çok dinç olacağınız gibi unutkanlık sorununa karşı da önlem almış olabileceksiniz.

Unutkanlığa karşı meyve salatası:

1 adet kırmızı elma

2 adet Hurma

1 avuç kuru üzüm (yaklaşık 40 tane)

2-3 ceviz

5-6 badem

Yukarıda saydığım malzemeleri karıştırıp hergün saat 15:00 kadar ara öğünde tükettiğiniz takdirde unutkanlığa karşı ilk savaşınızı vermiş olacaksınız.

Yazımızı beğenmeyi unutmayın :)

(Visited 349 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.