Vejeteryen Beslenme ile Kilo Verme

Sizlere 10 aylık, kondisyon bisikleti egzersizi ve vejetaryen beslenme programı ile nasıl 30 kilo verdiğimi anlatacağım. Sizlere vereceğim tavsiyeleri dinleyerek siz de bunu başarabilirsiniz.

1. Karbonhidratı azalttım, sıfıra indirmek zorunda değilsiniz. Yediğiniz karbonhidrat çeşidini değiştirin. Tam tahıllı ürünlere yönelin. Yulaf Ezmesi ve tam buğday ekmeği tüketin. Bol bol salata tavsiye ediyorum.

2. Protein tüketmeye devam edin ancak bu ihtiyacınızı etten değil başka kaynaklardan temin edin. Vejeteryanlarin yeterince protein alamadıkları söylense de aslında bu bilgi doğru değildir. Yapılan çalışmalar göstermiştir ki, en kaliteli protein kaynağı soya, yumurta ve peynir altı suyunda bulunmaktadır. Bunların yanı sıra fasulye ve fındık da önemli protein kaynaklarındandır.

3. Bol bol su için. Ne kadar çok su içerseniz, kendinizi o kadar iyi hissedersiniz, ayrıca kilolarınızda kaçıp gider. Su mucizevi bir şekilde iştah kesicidir.

4. Her öğün mutlaka protein alabileceğiniz gıdalar tüketin. Örneğin sabah yumurta akı, yulaf, şeker ve su ile krep yapın. Ara öğünlerde mutlaka soya veya peynir tüketin.

Unutmayın, fazla proteinli diyetler için illa ki et yemenize gerek yok. Sizi forma sokacak belki de vejetaryen beslenme olabilir.

   

   

(Visited 301 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.