Ana Sayfa / Alternatif Tıp / Yeşil Kahve Zayıflatıyor Mu?

Yeşil Kahve Zayıflatıyor Mu?

yeşil-kahveYeşil kahve çekirdekleri kavrulmamış kahve çekirdekleridir. Kavurma işlemi sırasında kahve çekirdeklerindeki asit seviyesi azalmaya başlar. Dolayısıyla yeşil kahve çekirdeklerinde klorojenik asit normal kahve çekirdeklerine oranla daha fazladır. Yeşil kahve çekirdeklerindeki bu asit kalp rahatsızlıklarına, diyabete ve kilo vermeye çok yardımcı olmaktadır. Yeşil kahve Doktor Öz’ün programında ilk olarak konuşulmaya başlandı ve dünya çapında bir üne kavuştu.

Özellikle yaz aylarında yeşil kahveye olan talep artmaktadır çünkü genelde yeşil kahve yi kilo vermek isteyen kişiler kullanmaktadır. Kilo vermede inanılmaz hızlı sonuçlar veren yeşil kahve artık hemen hemen her yerde satılmaktadır.

Her hangi bir yan etkisini ile henüz karşılaşılmadıysa da aynen kahve gibi içerisinde kafein barındırmaktadır. Kafein kullanımına dikkat edenler için(örnek hamileler) bu bilgi önemlidir.

Yeşil kahve nin faydalarını sıralamak gerekirse:

  • Metabolizmayı hızlandırır kilo vermenizi sağlar
  • Kendinizi daha dinç ve gün içerisinde enerjik hissetmenizi sağlar
  • Tansiyonunuzu düzenler
  • Şeker hastası olma ihtimalini azaltır

Hazırlanışı:

Yeşil kahve yapmak oldukça basittir. Bir kaşık sıcak suya atıp 3-5 dakika pişirip içebilirsiniz.

Şimdiden afiyet olsun :)

(Visited 135 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

2 yorumlar

  1. Selam. Ben şu an yeşil kahve kullanıyorum ve şimdilik memnunum. Inşallah faydasını görürüm tekrar sipariş vermek isterim. Biraz acımsi gibi ama güzel yani. Faydalı bitki çayı gibi ama tadı kahve gibi. Güzel memnunum. Tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.