Ana Sayfa / Sağlık / Yüksek tansiyon tehlikesi

Yüksek tansiyon tehlikesi

Birçok araştırma gösteriyor ki yüksek tansiyon ve hipertansiyon problemiyle uğraşanlar, tansiyonlarını kontrol altında tutup, tedavi olurlarsa yaşam sürelerini uzatabilir ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilirler.

Yapılan araştırmalara göre, 4 yıldan fazla süre tansiyon ilaçları kullanıp tansiyonlarını kontrol altında tutan kişilerde, 20 yıllık süreçte kardiyovasküler rahatsızlıklardan dolayı ölüm sayısı yarı yarıya düşmüştür.

Tedavinizi siz siz olun geciktirmeyin, ne kadar erken tedaviye başlarsanız o kadar uzun mutlu ve sağlıklı bir hayatınız olacağını unutmayın.

Dr. John Kostis, “İlk kez, yüksek tansiyonun kontrol edilmesinin yaşam süresini uzattığını kanıtladık” (Robert Wood Johnson Universitesi). Eğer ilacınızı düzenli olarak bir ay boyunca alırsanız, hayatınıza bir gün daha eklenmiş olur diye belirtmektedir.

1 aylık tedavi karşılığında bir gün kulağa çok az gibi gelebilir ancak, 40 yaşında hastalığa yakalanıp, tedaviye başlar iseniz, ömrünüzü birkaç yıl uzatmış olacaksınız.

Yapılan araştırmalar, 22 yıl boyunca sürmüş ve 4000 den fazla insan baz alınarak değerlendirilmiştir.

   

   
(Visited 155 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

D Vitamini Eksikliği, Belirtileri ve Nasıl Giderilir? D Vitamini Kaynakları

Dünya nüfusun çoğunluğunun – Amerika Birleşik Devletleri’nde yetişkinlerin yüzde 90’ına kadar D vitamini eksikliği sorununa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.