Ana Sayfa / GÜZELLİK / Yürüyüş Ayakkabısı Nasıl Seçilmelidir ?

Yürüyüş Ayakkabısı Nasıl Seçilmelidir ?

Yürümek sağlık için hiç şüphesiz çok önemlidir ancak yanlış ayakkabı seçimleriyle tam bir işkenceye de dönüşebilir. Doğru ayakkabılarla bu zamanınızı keyifli geçirebilmeniz için işte size birkaç öneri…

Eğer spor amaçlı yürüyüş yapmak istiyorsanız ayakkabı seçimlerinde dikkat etmeniz gereken hatta görmezden gelmemeniz gereken birçok şey olabilir. Görünüşünü hiç beğenmediğiniz bir ayakkabı tam da sizin için yaratılmış olabilir.  Spor yapmak istiyorsanız görünüşe pek de aldırış etmemelisiniz.

1. İhtiyacınız olan ayakkabılar esnek olmalıdır. Yürürken ayaklarınızın esnemesine ihtiyaç duyacaksınız. Kas katı kesilmiş ayaklar, sizi bir daha ki yürüyüşe çıkarmamak için elinden geleni yapacaktır.

2. Yürüyüş için özel tasarlanmış yaylı ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Özellikle günümüzde birçok spor eşya dükkanında karşılaşacağız bu ayakkabılar, adeta amortisör görevi görecek ve yaylanarak daha rahat yürümenizi sağlayacaktır.

3. Aldığınız ayakkabıyı uzun süre kullanmamalısınız. Her ayakkabının ortalama km bazında tavsiye edilen kullanım süresi bulunmaktadır. Haftada 2-3 kez 1 saat yürüyüş yapmaya planlıyorsanız aldığınız ayakkabıyı 2 seneden fazla kullanmamalısınız.

4. Ayakkabı seçmeye gittiğinizde deneyeceğiniz ayakkabıyı dükkanın içinde 3-5 dakika denemenizi öneririm.  İyi markalar satan dükkanlar bu konuya aldırış etmeyecektir. Alacağınız ayakkabının çok rahat ve sizin ayaklarınız için yaratılmış olduğundan emin olmalısınız.

5. Son olarak ayakkabı seçmeden önce detaylı bir araştırmaya yapmaya üşenmeyin. Birçok marka birçok değişik ayak için özel ürünler tasarlamaktadır. Çok mağaza gezin ve en iyi ayakkabıyı bulun.

   

   

(Visited 314 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

saç-ekimi öncesi ve sonrası

En İyi Saç Ekim Merkezleri

Kadın erken fark etmeksizin saçlar fiziksel görünümü tamamlayıcı ve en çok göz önünde olan önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.