Ana Sayfa / Alternatif Tıp / Zayıf Kalmak İçin Light Kefir İçin!

Zayıf Kalmak İçin Light Kefir İçin!

Açlık mide salgılarını azalmakta; öncelikle ağız kokusu , gastrit, reflü ve ileri boyutta ülser başlangıcı olabilecek mide problemleri başlamaktadır.

Bağırsak florasındaki denge bozulmakta, vitaminler azalmakta, probiotik bakteriler zayıflamakta ve dolayısıyla bağışıklık sistemi çökmeye başlamaktadır.

Çok kolay hastalanabilecek bir ortama doğru yol alınmaktadır.

İnce bağırsaklardaki sindirim ile vitamin ve mineral sentezi etkinliğini yitirmektedir.

Dolayısıyla böbrekler başta olmak üzere karaciğer,kalp ve beyin gibi organların yeterli besin maddesi alamadıklarından birbirini takip eden şekilde olumsuz etkilenmesi söz konusu olmakta,bu organlar ritmik olarak görevlerini yapamamaktadırlar.

Sinirlerimiz gerilirken, kendimizi daha yorgun ve halsiz hissettiğimiz bir kabus ortamında gel-gitlerin içinde bir işkenceye dönüşen diyet bizi canımızdan bezdirmektedir. Çoğunlukla başlanılan diyet yarıda bırakılmakta veya aksatılmaktadır.

Light Kefir’i aç karnına içtiğiniz zaman öncelikle sizi tok tutacak az yemenizi sağlayacaktır. Acıkmayacağınız yani midenizde kazıntı diye tabir edilen sizi yemeye zorlayan olumsuzluklar ortadan kalkacaktır.

Mide salgısı artacak, mide asitiniz yükselmeyecektir.Mide ve bağırsaklarda probiotiklerin sayısı ve etkinliği artacak ,bağışıklık sistemi güçlenecek ,olası hastalıklara karşı savunma ve direnç artacaktır.Bağırsak florasındaki vitaminler çoğalacak.Sindirim daha mükemmel hale gelecek ,kabızlık sorunu ortadan kalkacaktır.

Besin sentezi, vitamin ve mineral emilimi artacak tam bir beslenme sağlanacaktır.

Senkronize olarak böbrekler, karaciğer, kalp gibi organların çalışmasında hiçbir sorun kalmayacaktır.

Vücuttaki toksit maddelerin atılımı artacak, böbrek taşlarının oluşumu engellenecek ve en önemlisi dokulardaki ve kandaki yağlar hızla eritilecektir. İçerdeği güçlü asitler yağların çözümlenmesinde etkin rol oynayacaktır.Kolesterol ile tansiyon dengelenecek ve normale dönecektir.

Gerilen sinirlerin yatışması için içerdiği triptofan amino asidi ile anti stres minerali olan magnezyumun sentezi etkin bir şekilde çözüm olacaktır.Aynı zamanda kronik yorgunluk ,stres azalacak , uykusuzluk ve depresyon gibi rahatsızlıklar azalacaktır.

Kalsiyum zenginliği itibariyle kemiklerin güçlenmesi artacak, kasların kuvvetli olmasını sağlanacaktır. Herhangi bir kanama ve yaralanma riskinde K vitamini üretiminde tek üretici olan probiotikler hemen görevlerini yerine getirecektir.

Light Kefir tek başına zayıflatma iddiası taşımamaktadır.

Uygulanan diyette metobolizmanın çökmesi engellenecek, bağışıklık sistemi güçlenecek, vücudun gereksinimi olan vitamin ve mineraller eksiksiz bir biçimde light kefirden sağlanacaktır. Maksimum orandaki besinler minimum hacimde alındığı için mide ve bağırsaklar üzerinde basınç olmayacaktır.

Light Kefir’in % 1 yağ oranı ile riskler ortadan kalkacak ve içerdiği prebiotik lifler ile canlı mikroorganizma olan probiotiklerin kolonize yapı oluşturacağı sağlıklı bir zemin oluşturulacaktır. Laktoz oranı çok düşük olduğu için şişkinlik ve hazımsızlık yaşanmayacaktır.Doğal olarak içerdiği CO2 gazı sindirim kolaylaşacaktır.

Light Kefir’i aç veya tok karnına her öğün sabah, öğlen ve akşam hatta yatmadan önce istediğiniz zaman rahatlıkla içebilirsiniz.
İçme oranında bir sınır yoktur.

Light Kefir’i sadece diyet uygulamalarının değil günlük beslenme alışkanlığının en önemli gereksinimi olarak görmekte yarar vardır. Sürekli içilmesi halinde hem hastalıklardan korunmuş olunacak, hem de hücre yenilenmesine katkılarından dolayı gençlik ve dinçlik sağlanacaktır.

   

(Visited 743 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Takma Kirpik Kullanma Kuralları

Bakışları belirginleştirmek birçok kadın için önemlidir. Bu nedenle hacim verici rimellerden sonra takma kirpik veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.