Zayıflama Kemeri Hakkında 5 Şehir Efsanesi…

zayiflama-kemeriSon günlerin modası zayıflama kemeri gerçekten de sanıldığı gibi kilo vermeye yardımcı oluyor mu? Kilo vermek hemen hemen herkesin gündeminde olmasına rağmen başarabilmek gerçekten de çok fazla emek ve efor gerektirmektedir. Yeni yöntemler hele ki size oturduğunuz yerden kilo vereceğinizi garanti ediyorsa birden çok popüler hale gelebiliyor. Zayıflama kemeri de tam da yukarıda anlattığım gibi kolay ve hızlı sonuç garantisiyle piyasaya sürüldü ancak gerçekten de durum böyle mi?
Zayıflama kemerleri genellikle dalgıç kıyafetlerinde kullanılan sentetik kauçuktan yapılmaktadır. Zayıflama kemerlerinde ayrıca kasları haraket ettirmeye yarayan elektrikli teller mevcuttur. Genellikle pillerden güç alan bu teller, vücut kaslarını kasıp gevşeterek zayıflamanıza imkan vermektedir. (veya öyle olduğu söylenmektedir)
Birkaç tane zayıflama kemerleri ile ilgili şehir efsanesine beraber bakalım:

1. Başka hiçbir şey yapmanıza gerek yok!
Bu reklam söylemi size zayıflama kemerini belinize takıp başka hiçbir şey yapmanıza gerek olmadığını söylemektedir. Televizyon izlerken zayıflamak herhalde herkesin hayalidir ancak hatrı sayılır miktarda kilo vermek istiyorsanız mutlaka egzersiz yapmalısınız. Egzersiz yapmadan sadece kemer takma sadece facebook fotosu vermenizi sağlar :)

2. Ne istersen yiyebilirsin!
Bir diğer şehir efsanesi ise dilediğini yiyebileceğin dedikodusudur. Zayıflama kemeri takıyor olman yapmış olduğun diyeti bırakacağın anlamına gelmemeli. Sen yine de yediklerine çok dikkat etmelisin.
Dengeli beslendiğin takdirde vücudun olması gerektiği gibi besinleri ve mineralleri alacaktır ve yağ yakımı daha da rahat bir şekilde gerçekleşecektir.

3. Herkes zayıflama kemeri takabilir!
Birçok kişi zayıflama kemerinin herkes için uygun olacağına inanmakta ya da inandırılmaktadır. Oysa ki çalışma şekli birçok kişi için çok tehlikeli olabilir. Örneğin aletin sağladığı elektrik akımı üst karın kaslarını etkilemektedir ve kalp cihazı kullananların bu aleti kullanmaları kesinlikle çok tehlikelidir.

4. Zayıflama kemerini dilediğiniz kadar takabilirsiniz!
Birçok kişi tarafından yanlış bilinen bir diğer nokta ise zayıflama kemerinin kullanım sıklığıdır. Bu cihazın ara vermeden devamlı kullanılması zararlı olabilir çünkü kasların da belli aralıklarda dinlemeye ihtiyacı vardır. Kasları çok yormak sağlığınız açısından sakıncalı olabilir.

5. Çok kolay ve pratiktir!
Çok çabuk kilo vermek hiçbir zaman kolay ve çabuk olmadı. Eğer çok kolay olsaydı inanın çevrenizdeki herkes dal gibi olurdu. Eğer çok çabuk kilo vermek için her şeyi denerseniz (zayıflama kemeri, zayıflama hapları vs..) vücudunuza çok büyük zararlar verebilirsiniz. Ayrıca vücudunuzda deformasyondan ötürü oluşabilecek sarkıkları da göze alıyorsunuz demektir. Siz en iyisi doğru yoldan şaşmayın ve egzersiz yapın :)

(Visited 493 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Su Toplaması Nasıl Tedavi Edilir?

Ayakta su toplaması sık görülen ve rahatsız edici durumlardan bir tanesidir. Yeni alınan ayakkabıya ayağın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.