Ana Sayfa / Ana Sayfa / Hızlı Zayıflamak İçin Pratik Yollar

Hızlı Zayıflamak İçin Pratik Yollar

Hızlı zayıflamak istiyorsanız küçük ama önemli detaylara dikkat etmelisiniz. Nasıl mı?

İşte kilo vermenize yardımcı tüyolar;

Hangi çeşit peynir tüketiyorsun?;
Diyet listelerinin vazgeçilmezi kibrit kutusu büyüklüğündeki peynirlerdir. Ancak listenizde peynir çeşidi belirtilmemişse, kalorisi yüksek peynirlerden tüketiyor olmanız yüksek ihtimaldir. Bizim önerimiz ise, keçi peynirini tercih etmenizdir. Unutmayın inek peyniri, keçi peynirine % 40 oranla daha kalorilidir.

Yeşil ama hangi yeşil?;
Diyet yaptığınız süre boyunca yeşil sebzelerden tüketmeniz gerektiğini hepimiz biliyoruz. Ancak burada atlanmaması gereken detay, en çok hangi yeşil sebzeyi tercih ediyor olmanız. Tercihinizi ıspanaktan yana kullanırsanız, diyet sırasında muhtemel olarak kaybedeceğiniz gücü dengeleyecek, halsiz ve bitkin olmanıza izin vermeyecektir. Ya ıspanağın diğer faydaları ? Bilmeyen var mı ?

Zevk için değil, diyet için şarap;
Her gün içeceğiniz bir bardak şarap şişmanlamanıza engel olacak. Özellikle mide ve karın bölgelerinden şikayet edenler günde 10 mekik çekmiş gibi olacak.

İyi yağlar – kötü yağlar;
Yağlar, iyi yağlar, kötü yağlar şeklinde ikiye ayrılır ve iyi yağlar kötü yağları yakar. Kolza tohumu yağı, ceviz, yumurta ve tavuk eti diyetinizi etkili hale getirecektir. Aynı zamanda bir taşla iki kuş vurarak kalp hastalığı riskinizi de düşüreceksiniz.

Doyurucu salata;
Öğlen yemeklerinizde yediğiniz salatanın içinde siyah fasulye, biber, domates, soğan, mısır olmasını tercih edin. Ev yapımı zeytinyağı ve limonla desteklemeyi ihmal etmeyin. Doyurucu olan bu kombinasyonla açlık önleyici ilaçlardan uzak duracaksınız. Akıllı lahana; Her öğlen tüketeceğiniz bir parça kırmızı lahana vücudunuzun yağ üretmesini engeller ve kilo kaybetmenize yardımcı olur. Açlık hissinizi azaltmak için hayat felsefeniz “az ve sık yemek” ise, yüksek lif, düşük nişasta özelliklerine sahip ham fındık ve yulaf açlık hissinizin azalmasına yardım edecektir.

Metabolizmanızın şaşırtıcı hızı
Yarım çay kaşığı tarçını bir kutu yoğurda karıştırın. Her gün yiyeceğiniz bir kase yoğurt, içerisindeki bir tutam tarçın yardımıyla, bir ay sonra metabolizmanızı hızlandırmış olacak.

Şaşırtıcı değil mi?
Ayrıca tencerenize ilave edeceğiniz kırmızı biber de metabolizmanızın hızlı çalışmasına yardımcı olacak. Aynı zamanda yemeklerinizde kullanacağınız toz kırmızı biber enerjinizi arttıracak. C vitaminine sahip domatesten, yaklaşık olarak 6 kat daha fazla enerji verecek. Diğer bir önerimiz ise yemeğinizin yanında mutlaka bir bardak su içmeniz.

Yeşil çay mucize yaratır
Normal kahvenin sekizde biri kadar kafein içeren yeşil çay, metabolizmayı hızlandırır ve yağların yakılmasına yardımcı olur. Özellikle içine biraz zencefil ve zeytin yaprakları koyup demlerseniz, mucizeler yaratabilir.

Domates sindirimi kolaylaştırır ve kabızlığı giderir; İdrar söktürücüdür. Böbrek taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Kanı temizler ve özellikle prostat kanserini önlemede çok etkilidir. Kalp rahatsızlıklarına karşı koruyucudur. Sabahları içeceğiniz bir bardak domates suyu diyetinize büyük ölçüde etki eder.

Bir diğer bilgi de, narın vücudumuzun yağ depolama yeteneğini azalttığıyla ilgili.Bir başka bilgi de kuru fasulyenin obezite olma riskini %22 oranda düşürmesi. Peki sabahları haşlanmış yumurta yemeyi sever misiniz? Düşük kalorili yumurta, sizi tok tutacak ve diyetinize yardımcı olacaktır.Ayrıca yemekten 15 dakika önce yiyeceğiniz bir elma size 187 kalori daha az aldıracaktır.

      
      
(Visited 244 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Kusursuz Gelin Saçı için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir gelin için düğün günü her şeyin eksiksiz ve göz alıcı olması çok önemlidir. Buna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir gecede Milyoner olan Bitcoin Zenginlerinden biri olabilirsin! 
ÜCRETSİZ HESAP AÇ