Zayıflamaya Yardımcı Bitkiler

Zayıflamaya yardımcı bitkilerYemeklerinizi hazırlarken onlara katacağınız bitki ve baharatlar sandığınızdan da fazla işinize yarayacaktır. Yemeklerinizde kullanacağınız bu bitkiler formda kalmanızı da sağlayacaktır. Zayıflamaya yardımcı bitkiler arasında sayılabilecek bir sürü çeşit olsa da biz size direkt sonuç alabileceklerinizi sıralamak istiyoruz.

Gelin hep beraber 8 tane zayıflamaya yardımcı bitki ve baharatı inceleyelim:

 

1.       Ginseng: Ginsengin en önemli özelliği enerji seviyenizi yukarı çekerek metabolizmanızı hızlandırmasıdır. Zayıflamaya yardımcı bitkiler arasında en çok önerdiğimiz kesinlikle ginseng olacaktır. Bir çok araştırma göstermiştir ki ginseng kullanan kişilerde 12 gün içerisinde gözle gözükür kilo kaybı gözlenmiştir.

2.       Kırmızı biber: Kapsaisin maddesi kırmızı bibere acısını vermektedir ve obesite ile savaşta kalori yakmanız için biçilmiş kaftandır. Zayıflamaya yardımcı bitkiler arasında çok önemli yere sahip olan kırmızı biber yağ yakımı arttırdığı gibi ayrıca vücudunuzun protein seviyesini de koruyacaktır.

3.       Tarçın: Tarçın metabolizmanızı hızlandırmanın yanı sıra ayrıca kan şekerinizi de dengelemektedir ve olası diyabet riskini azaltmaktadır. Özellikle tarçını her akşam makul miktarda tüketmenizi öneririz…
 
4.       Kara biber: Kara biberde yer alan piperin isimli madde bibere verdiği acı tadın yanı sıra yağların oluşumunu da engellemektedir. Yemeklerinizde bu baharatı kullanmaya önem göstermenizi tavsiye ederiz
 
5.       Hindiba: Zayıflamaya yardımcı bitkiler arasında önemli olanlardan biri de hindibadır. Bu bitkinin her yeri yenilebilir ve ayrıca çok faydalıdır. Sindiriminizi yavaşlattığı için açıkma hissini geçiktirecektir ve kilo almanızı engelleyecektir.
 
6.       Hardal: Bir başka önemli bitki ise hardal tohumudur. Hardal metobolizmanızı %25 oranında hızlandıracağı gibi kilo vermenizi de hızlandıracaktır. Yiyeceğiniz yemeklerin yanında sos tercihinizi hardaldan yana kullanmanız size fayda sağlayacaktır.
 
7.       Zerdeçal: Zerdeçal bitkisi günümüzde git gide popülerliğini arttırmaktadır. Yağ yakmada çok önemli bir yere sahip olan bu bitki obezite hastalığında da oldukta aktif olarak kullanılmaktadır. Zayıflamaya yardımcı bitkiler sıralamasında çok önemli bir yeri olan zerdeçalı hemen hemen tüm aktarlarda bulabilirsiniz.

8.       Kimyon: Son olarak sizlere kimyondan bahsetmek isteriz ki kesinlikle yağ yakımında çok önemli bir yere sahiptir. Ayrıca bir çok araştırma göstermiştir ki kimyon stres ile mücadelede çok önemli bir yere sahiptir.

(Visited 174 time, 1 visit today)

Bir makale daha?

Su Toplaması Nasıl Tedavi Edilir?

Ayakta su toplaması sık görülen ve rahatsız edici durumlardan bir tanesidir. Yeni alınan ayakkabıya ayağın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.